Blockchain Türkiye Platformu’nun platin üyelerinden olan BTCTurk CEO’su Özgür Güneri son dönemde basında yer bulan ve kripto para sistemine yatırım yapar gibi gösterilerek yapılan sahtekarlıklar konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Blokchain teknolojisinin bilinirliğinin artması ve her geçen gün daha fazla kripto paranın piyasaya çıkmasını değerlendiren Özgür Güneri, kripto paraların var olmasındaki en önemli teknik altyapı olan Blockchain teknolojisinin birçok imkân ve yeniliği hayatımıza sokarken gelecekte de birçok fırsatı ortaya çıkaracağına inandığını belirtti.

Kripto paraların alım satım işlemlerinde yaygın olarak kullanılabilmesi için topluluk desteğinin önemine dikkat çeken Güneri, kötü niyetli kişi veya grupların kripto para topluluklarını yönlendirerek haksız kazanç elde etmeye çalıştıklarından bahsetti. Güneri, bu süreçte teknolojik altyapısı olmayan, ortaya bir değer koymayan hatta kripto paraların merkeziyetsiz, şeffaf ve bağımsız yapısı ile ilgisi olmayan oluşumlara karşı bu alanda faaliyet gösteren kurumların ve kullanıcıların her zamankinden daha dikkatli olması gerektiğini vurguladı.

Ülkemizde yaşanan ve kripto para bazlı olduğu iddia edilen ancak gerçekte çok farklı boyutları olan bazı olumsuz gelişmelerin Türkiye’ye özgün olmadığını, benzer oluşumların diğer ülkelerde de görüldüğünü ifade eden BTCTurk CEO’su Özgür Güneri, kullanıcıların kripto paralar ile işlem yapmadan önce daha fazla araştırma yapmaları gerektiğini söyledi.

Güneri, BTCTurk kripto para alım satım platformunda işleme açılacak kripto paraları özenle seçmeye devam edeceklerinin de altını çizdi.