Güney Kore medyası, ülkedeki elektronik üreticilerden LG’nin de Monachain adında bir Blockchain servisi üzerinde çalıştığını öne sürdü.

Güney Koreli teknoloji devi LG Corporation’ın adını yakın zamanda Blockchain dünyasında sıkça telaffuz edebiliriz. Grubun bilgi teknolojileri servisi tedarikçisi olarak faaliyet gösteren alt şirketi LG CNS, yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre Blockchain tabanlı bir hizmet modeli üzerinde çalışıyor.

Adı Monachain olarak belirlenen bu yeni Blockchain platformu, finans, üretim ve iletişim alanlarında lojistik süreçlerini iyileştirmeyi hedefliyor. Monachain’in ana kullanım senaryoları arasında dijital bir doğrulama sistemi, dijital para birimi ve dijital tedarik zinciri yönetim aracı bulunuyor. Coin Telegraph tarafından paylaşılan yerel basının haberine göre, Monachain yeni bir kimlik tanımlama teknolojisine hayat veriyor. Merkezi olmayan bir kimlik doğrulama (DID – Decentralized Identifier) olarak çalışan bu sistem, akıllı cihazlar üzerinden kullanıcı doğrulama ve online ödeme amaçlarıyla kullanılabiliyor.

Monachain’in ayrıca bir dijital cüzdan üzerinden kullanıcılara finansal işlemleri gerçekleştirme imkanı sunacağı ifade ediliyor. Habere göre LG CNS, yerel bankalarla anlaşma yaparak, geliştirdiği dijital para birimini daha geniş bir kitleye sunmayı hedefliyor. LG CNS yetkilisinin verdiği demeçte, “Monachain, şirket sahiplerine dijital bir tedarik zinciri yönetim sistemi sunarak, tüm üretim süreçlerini daha verimli hale getirerek üretkenliği artırıyor.” sözleri dikkat çekiyor.

LG CNS son olarak geçtiğimiz yılın mayıs ayında Blockchain konsorsiyumu R3’e katılanlar arasında yer almıştı.