ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne yapılan başvuruya göre Güney Kore merkezli elektronik devi LG, yeni bir kripto para birimi cüzdanı geliştiriyor olabilir.

Geçtiğimiz hafta şirket “ThinQ Wallet” markası için “blockchain için bilgisayar yazılımı platformu”, “kripto para birimi için mobil elektronik cüzdan” ve “mobil cihazlar için ödeme uygulaması yazılımı” kullanımları adına başvurusunu yaptı.

LG’nin “ThinQ” markasını hali hazırda akıllı telefonu G7’ler için kullandığını da belirtmekte fayda var.

Teknoloji devi 2017’nin başından beri blockchain teknolojisini araştırıyor. R3’ün Corda yazılımını kullanan bir finans platformu üzerinde çalışırken bu teknolojiye yönelik araştırmalarını da sürdürüyor. Geçtiğimiz yılın Eylül ayında LG’nin blockchain tabanlı denizaşırı bir ödeme hizmeti üzerinde çalıştığı dedikoduları da yayılmıştı. Henüz LG tarafından resmi bir açıklama yapılmasa da şirketin blockchain teknolojisine olan faaliyetleri ortada. Son patent başvurusuna bakacak olursak buna yönelik çalışmalardan da kolay kolay vazgeçmeyeceği görülüyor.

LG’nin rakibi Samsung Galaxy 10 akıllı telefonlarında kullanıcıları için bir kripto para birimi cüzdanı sunmuştu. HTC’nin blockchain odaklı telefonu EXODUS 1 de hali hazırda Zion Vault adı verilen dahili bir kripto cüzdana sahip. Bu açından bakacak olursak LG de rakiplerinin gerisinde kalmak istemeyecek ve akıllı telefonları için yeni bir kripto para birimi cüzdanı çözümü sunacaktır.