MenaPay, mevcut işlerine ek gelir sağlayacak yerel mağazalar ve işletmeler için yepyeni bir iş modeli sunuyor. MenaPay Bayi Ağı’na katılan dükkanlar bayii satış paneli ile MenaCash’ı (MenaPay’in dijital parası) yerel topluluklarına satabilecekler.  ABD doları ile tam olarak desteklenen Menacash, tüm Orta Doğu’nun ortak para birimi olarak kullanılabilecek.

MenaCash, para işleminin gerekli olduğu herhangi bir yerde kullanılabilir. E-ticaret siteleri, restoranlar, alışveriş merkezleri, benzin istasyonları ve otomatlar Menapay Platformu’nun günlük kullanımı için örneklerden bazılarıdır.

Menapay tarafından onaylanan bayiler, kredi kartı ve elektronik transfer yoluyla Menapay’den Menacash alabilecekler. Düzenli  olarak satışlarını raporlayabilecekleri Bayii satış paneli, MenaCash satışları için özel olarak tasarlanmıştır. Menapay bayiileri sattığı MenaCash üzerinden komisyon oranını belirleyebilecekler ve kayıtlarını raporlayabilecekler.

Menapay Genel Müdürü Tolga Odoğlu, “Kullanıcıların nakit parayı dijital ortama aktarmaları ve temelde nakit kullanan bölgedeki dijital dönüşümü başlatmak için kullanıcıların MenaCash kolay ulaşmasının çok önemli olduğuna inanıyoruz. İnternet kafeler, döviz büroları, kuyumcular, marketler bayi uygulamasını kolayca kullanabilecekler. Kabul edilen işletmeler gelirlerini mevcut işlerine ek gelir kaynağı olarak % 30’a kadar artırabilecek ve müşteri portföyünü genişletebilecekler. ” dedi.

Menapay, Orta Doğu’nun yaklaşık, % 80’inin oluşturduğu, dijital ödeme yöntemlerini kullanamayan insanlara İslami finansa uygun olarak şeffaf bir ödeme yöntemi sunuyor. Blokzincir tabanlı şeffaf bir ödeme sunan Menapay, hızlı para transfer özelliği sayesinde banka ve kredi kartı şartı olmadan kişiler arası işlem yapmayı mümkün kılıyor.

MenaPay, finansal sorunları kolaylaştırarak MENA bölgesine devrim niteliğinde bir iş modeli getiriyor. Bu yeni iş modeli,  fiziksel mağazaların mevcut işlerinin yanında yepyeni bir gelir kaynağı olacak.

Menapay’in getirdiği yeni iş modeli nakit parayı dijital ortama aktararak olabildiğince kolay para kazanmanın ve bu temelde nakit kullanarak bölgedeki dijital dönüşümün başlamasına olanak sağlıyor.

Detaylı bilgi için Ece Şimşekalp adresine ulaşılabilir.