Teknoloji devi Microsoft, Blockchain teknolojisindeki çıtayı daha da yukarı taşımak için yeni
Japon Blockchain girişimi LayerX ile iş birliğine gitti.

LayerX, haber uygulaması Gunosy ve danışmanlık servisi AnyPay ortaklığıyla Ağustos’ta hayata geçirilmişti. Girişim firmalar için akıllı kontratlar ve genel danışmanlık gibi alanlarda Blockchain teknolojisini kullanarak hizmet veriyor.

Cointelegraph Japan’ın haberine göre Microsoft’un Azure Blockchain-as-a-Service (BaaS) çözümünü kullanan şirketler teknolojinin yerel ekonomide desteklenmesi için yollar arayacak, insanların hayatlarını ve çalışma alışkanlıklarını daha iyi hale getirmek için Blockchain teknolojisinin farklı sektörlere uyarlanması için çalışacak.

Firmalar yaptıkları basın açıklamasında süreci tümüyle destekleyeceklerini belirtti. Microsoft bu ayın başlarında bulut tabanlı Azure Blockchain geliştirme kitini duyurdu. Microsoft yöneticileri yaptıkları açıklamada başlangıçta arayüzlerin birbirine bağlanması, data ve sistem entegrasyonları, akıllı sözleşmeler ve Blockchain ağları gibi konulara öncelik vereceklerini söyledi.

Ocak ve Eylül aylarında yaşanan dijital saldırılardan etkilenen Japon kripto para borsaları Coincheck ve Zaif’in toparlanma süreci ise halen devam ediyor. Borsalar saldırı sonucu toplamda neredeyse 600 milyon dolarlık bir zarara uğramıştı.