Bordro yazılımı sağlayıcısı NGA HR, insan kaynakları için blockchain teknolojisini kullanmak istiyor. Firma, şirketler arası veri paylaşımı ve genel veri güvenliğine odaklanacak.

NGA, blockchain teknolojisinin insan kaynakları bağlamındaki faydalarını ölçmek için öncelikle 200’ün üzerinde farklı İK ve bordro sistemini entegre etmek zorunda. Bunun içinse kurumsal veri güvenliği firması Gospel Technology ile birlikte çalışacak.

NGA HR CTO’su Stuart Curley’e göre firmanın mevcut entegrasyon platformu oldukça karmaşık ve maliyetli.

Curley konuyla ilgili: “200’den fazla müşterimiz bulunuyor ve bu da 200’den fazla İK sistemi anlamına geliyor. Bunun nedeni ise büyük küresek şirketlerin, örneğin bir nakliye firmasının, farklı ülkelerde merkezi olmayan birçok farklı sistemle çalışıyor olmaları. İK ve bordro sistemleri arasındaki tüm bu verileri yönetmek için karmaşık bir veri akış ağı teknolojilerine sahipler” ifadelerini kullandı.

Gospel’in blockchain teknolojisi tabanlı platformuyla bu karmaşıklığın ortadan kaldırılması ve maliyetlerin azaltımlası bekleniyor. Bunun yanı sıra NGA’nın elinde tuttuğu hassas finansal verileri göz önünde bulunduracak oursak Gospel’in blockchain platformu şirketin verilerinin güvenliğini sağlaması konusunda da oldukça kritik bir rol oynayacak.