Varlık yönetimi sağlayıcısı Northern Trust blockchain tabanlı platformunu Broadridge’e aktardığını duyurdu. Özel sermaye varlığı hizmeti sunan platform geliştirilmeye devam edecek.

The Block’un haberine göre ilk olarak 2017 yılında blockchain çözümünü duyuran Northern Trust’ın platformu, sermaye çağrısı sürecini kolaylaştırmaya, özel sermaye (PE) yaşam döngüsü olaylarını denetlemeye ve akıllı sözleşmelerin dağıtımına yardımcı oluyor. Broadridge veri ve analiz araçları dahil olmak üzere platforma yeni yetenekler kazandırmayı planlıyor. Böylelikle PE şirketlerinin ve yatırımcıların daha kolay iletişim kurmasını ve ilişki kurmasını sağlamayı hedefliyor.

Broadridge’in varlık yönetimi çözümlerinden sorumlu müdürü Eric Bernstein konuyla ilgili olarak: “PE pazarı ve alternatifler hızla genişliyor. Ancak bu gelişen pazarın teknoloji ihtiyaçları dikkate alınmıyor. Broadridge’in bir ağ etkinleştiricisi olarak benzersiz konumu ve blockchain teknolojisini kullanmadaki başarılı geçmişi, özel sermaye endüstrisini dönüştürmemize yardımcı olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Broadridge’in blockchain çözümleri ilk önce Guernsey ve Delaware tabanlı özel sermaye fonlarına sunulacak. Buna Northern Trust’ın PE müşterileri de dahil olacak.