Opera, çok yakında tarayıcısı üzerinden TRON blockchain’e destek sunacağını açıkladı.

Bu yeni entegrasyon TRON destekli merkezi olmayan uygulamaların (dapps) ve tokenların tarayıcı üzerinde doğal bir şekilde kullanılmasını mümkün kılacak. Opera ayrıca masaüstü ve mobil için geliştirdiği dahili kripto para birimi cüzdanında TRON’un TRX ve diğer TRC tabanlı tokenlarına da destek sunacak.

TRON CEO’su Justin Sun konuya yönelik açıklamasında: “Yüz milyonlarca kullanıcısı ve ana akım bir tarayıcı haline gelen Opera’nın şimdi TRX ve diğer TRON tokenlarını sorunsuz bir şekilde destekleyeceği için heyecan duyuyoruz. Yakında, Opera kullanıcıları TRON blockchain’indeki uygulamaları kullanabilecekler.” ifadelerini kullandı.

Opera bugüne kadar Ethereum ve Ethereum tabanlı tokenlara destek veriyordu. TRON desteği, tarayıcıda çalışan ikinci blockchain protokolü olacak.

Opera tarayıcısı dünya çapında 300 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Böylesine geniş bir kullanıcı kitlesi olan tarayıcının TRON desteği sunması TRON’un hızlı bir şekilde yayılarak milyonlar tarafından tanınmasına ve kullanılmasına yardımcı olacak.