Online ödeme devi PayPal, blockchain teknolojisine yönelik ilk yatırımını gerçekleştirdi.

PayPal, finansal kuruluşlar ve diğer şirketlerin hassas verilerini blockchain teknolojisini kullanarak nasıl yönetileceğine dair destek sunan Cambridge Blockchain şirketinin Seri A yatırım turuna katıldı.

Ne PayPal ne de Cambridge Blockchain yatırım tutarını açıklamadı, ancak SEC’te yapılan tescillere göre, Cambridge Blockchain’in son dokuz ayda birkaç yatırımcı tarafından toplam 3,5 milyon dolar değerlendiği görülüyor. Buna 2018’in Mayıs ayındaki 7 milyon dolarlık yatırımı da eklersek şirketin 10.5 milyon değerlemeye ulaştığını söyleyebiliriz.

PayPal’in İlk Blockchain Yatırımı

PayPal’den yapılan bu yatırıma dair şirketin blockchain teknolojisine yönelik ilk yatırımı olduğu açıklaması da geldi. PayPal sözcüsünün yatırıma dair CoinDesk‘e verdiği ifadeler ise şöyle:

Cambridge Blockchain’e yatırım yaptık çünkü dijital kimlik için blockchain teknolojisini PayPal dahil farklı finans kuruluşlarına fayda sağlayabileceğine inandığımız şekilde uyguluyorlar. Yatırımımız, blockchain teknolojisinden yararlanmak için potansiyel iş birlikleri keşfetmemize olanak sağlayacak