Geleneksel bankacılık süreçlerini Blockchain teknolojisi üzerinde konumlandıran PlasmaBan,k pazarın en yeni rekabetçi gücü olarak olmak için Asya ve Avrupa pazarlarında sahneye çıktı.

PlasmaBank, kendini “şahıslar ve şirketler için faaliyet gösteren sınırlar ötesi finansal ve teknolojik Blockchain platformu” olarak tanımlıyor.

Blockchain temelli bir bankacılık sistemi sunan PlasmaBank, müşterilerine banka hesabı açma, ekosistem içinde komisyon olmadan transfer yapabilme, bireysel banka kartı kullanma, kredi çekebilme gibi geleneksel bankacılık hizmetlerini dijital bir altyapı ile verecek.

Müşteriler aynı zamanda, “robot danışman” veya “robot yatırımcı” hizmetleri sayesinde para analizlerini doğru bir şekilde yapabilecek ve yatırımlarını yönetebilecekler.

FinTech Futures’a konuşan PlasmaBank kurucusu Ilya Maksimenka, PlasmaBank olarak hedeflerini ve Blockchain teknolojisiyle yapmak istediklerini şöyle özetledi:

“Avrupa ve Asya üzerinden dünyaya açılıyoruz. Yasal merkezlerimiz olarak, Avrupa bölgesinde Estonya, Asya bölgesindeyse Singapur’u seçtik. Çünkü bu iki ülke FinTech girişimleri için bize istediğimiz esnekliği ve özgürlüğü sunuyorlar. Önümüzdeki iki yıl içinde, dünyanın en büyük bankaları müşterilerine dijital kaynaklar için açık hesaplar sunacaklar. Açık konuşmak gerekirse, geleneksel hizmetler veren bankaların büyük bir çoğunluğu bu projeleri gerçekleştirebilecek altyapıya sahip değiller. Ama bu altyapıyı hazır olarak onlara sunacak Fintech servislerine kapıları ardına kadar açmış durumdalar.”