Blockchain üzerine yaptığı araştırmaları genişleten PwC, çalışanlarının yeni nesil teknolojiler üzerindeki uzmanlıklarını artırmak için yepyeni bir eğitim programı başlatıyor.

Danışmanlık firması PwC, çalışanlarının uzmanlık alanlarını Blockchain gibi yeni teknolojiler üzerinde geliştirmeyi amaçlayan, yeni bir “dijital beceri” programını hayata geçiriyor.

Digiday tarafından yayınlanan habere göre, şirketin 1000 çalışanı, Blockchain, 3D baskı ve insansız hava araçları (drone) dahil olmak üzere, birçok dijital teknolojiyi kapsayan iki yıllık bir eğitim programına alınacak.

PwC’den Sarah McEneaney eğitim kapsamı hakkında konuştu

PwC Digital Accelerators (Dijital Hızlandırıcılar) Müdürü Sarah McEneaney, Ocak ayında başlayan program hakkında şunları söyledi:

“Benim görevim firmanın gelecekteki iş gücünü garantiye alabilmek. Masa başında oturan çalışanlarımız çok daha fazla teknoloji beceriye sahip olmalılar. Rekabetin içinde kalmak ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap verebilmek için bu eğitime ihtiyacımız var.”

McEneany’ye göre, eğitimin yardımıyla çalışanlar daha verimli hale gelerek, problemler üzerine harcadıkları zamanı azaltabilecekler. PwC’de çalışan 46,000’den fazla personelin, yaklaşık 3,500’ü programa başvurmuş durumda. Program için seçilmiş 1000 personel, her hafta 10 saat ders alacak.

PwC, Blockchain üzerine yaptığı araştırmalarla daha önce de birçok kez gündeme gelmişti. Ağustos ayı sonunda, dünya genelindeki 14 ülke ve 600 yöneticiyle gerçekleştirilen PwC anketine göre, dağıtık defter teknolojilerini geliştirme konusunda ABD’yi dünya lideri olarak gören katılımcıların oranı yüzde 29’a ulaşıyor. Çin ise yüzde 18 ile ikinci sırada geliyor.