Turkiye, Irak, Yemen, Mısır, ve Ürdün’de teknoloji liderleri yetiştirmek için faaliyetler gösteren Re:Coded organizasyonu, merkezi olmayan uygulamalar ve akıllı sözleşmeler için özel bir eğitim düzenliyor.

Dünyayı daha iyi bir yer haline getirme mottosu ile yola çıkan ve bu amaç için gençleri teknoloji liderleri olarak yetiştirmeyi görev edinen Re:Coded, yenilikçi Blockchain teknolojisini gençler ile buluşturmak ve teknik eğitimler vermek için bir adım atıyor.

Akıllı sözleşmeler, merkezi olmayan uygulamalar (DApps), güvenlik ve kriptografi başlıklarında gerçekleştirilecek kapsamlı bir çevrimiçi eğitim programı ile eğitime katılan gençlere bu alanlarda özel eğitimler sunulacak.

Blockchain alanında beceriler kazanmak ve etkili bir iletişim ağına dahil olmak isteynler https://lnkd.in/g-iT7es adresinden başvurularını yapabilirler. Tamamen çevrimiçi gerçekleşecek eğitim programı sekiz hafta boyunca sürecek ve katılım ücreti de 250 dolar olacak. Deneyimli uzmanlar tarafından verilecek eğitim sadece Türkiye, Irak, Yemen, Mısır ve Ürdün’den gelen başvurulara açık.

Eğitimden elde edilen gelirler ise, gençleri dijital ekonomiye hazırlama misyonu çerçevesinde yeni etkinlikler için kullanılacak.