Samsung’un geçtiğimiz günlerde tanıttığı Galaxy S10 akıllı telefonu blockchain cüzdanı ile entegre olarak müşterilerine sunulacak. Bu cüzdan, kullanıcılara blockchain ve kripto paralar konusunda yol gösterecek.

Galaxy S10 ve Fold cihazlarının lansmanında Samsung asla “kripto para cüzdanı” ifadesini kullanmadı. Sonradan ortaya çıkan görüntülerde ise teknoloji devinin “Samsung Blockchain Wallet” ismiyle kullanıcılara kripto para cüzdanı benzeri bir hizmet sunacağı ortaya çıktı.

Görüntülere göre Samsung, Blockchain Cüzdanı özelliğiyle kullanıcıları blockchain teknolojisinin kritik özellikleri konusunda bilgilendirecek. Hatta bununla da sınırlı kalmayıp Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerinin nasıl saklanacağı konusunda kullanıcıları eğitecek.

Analistlere göre Samsung’un yeni yazılımı için “kripto para cüzdanı” ifadesini bilinçli bir şekilde kullanmadı. Zira hala kripto para ifadesinden korkan ve soğuk davranan büyük bir kullanıcı kitlesi var. Her ne kadar kripto para birimlerine yönelik farkındalık her geçen gün artsa da Samsung, blockchain terimini kullanmayı daha uygun görmüş. Öte yandan bu ismi seçmelerinin sebebi şirketin ilerleyen dönemlerde blockchain teknolojisine yönelik yapacağı yeniliklerle de ilgili olabilir.