Samsung ortak geliştiriciler için Ethereum blockchain tabanlı geliştirme kitinin beta sürümünü yayınladı.

The Block’un haberine göre Samsung, yayınlanan kitin bir merkezi olmayan uygulama (decentralized apps – dapps) geliştirmek için her şeye sahip olduğunu söylüyor. Ayrıca kullanıcı arayüzü ile kripto para birimi transferleri için bir ödeme ağ geçidi sunulduğu da ekliyor.

Samsung açıklamasında: “Samsung Blockchain SDK, ödeme çözümü sağlayan harici blockchain node’u ile iletişim kurmak için kullanılabilir. Halihazırda kendi cüzdanınız varsa da dapp’inizi oluşturma maliyetlerinizi düşürebilir.” ifadelerini kullanıyor.

Kit şimdilik sadece 5 cihazı destekliyor, bunlar:Galaxy S10e, S10, S10+, S10 5G ve Galaxy Fold. Kitin tam sürümünün bu yılın sonuna kadar piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Galaxy S10 bu yılın başında piyasaya sürülmüştü. Cihaz ether ve ERC20 token’larını destekleyen Samsung kripto cüzdanı ve çeşitli merkezi olmayan uygulamaları destekliyor. Teknoloji devi ilerleyen dönemlerde bütçe dostu Galaxy modellerine de blockchain çözümleri getirmeyi planlıyor.

Son olarak şirketin kendi Ethereum tabanlı blockchain ağını ve kendi token’ını yayınlayacağına dair haberle de duymuştuk. Blockchain teknolojisi üzerine yoğun bir ilgi gösteren Samsung’un ilerleyen dönemlerde bu alana yönelik ne gibi hamleler yapacağı merak konusu.