Güney Koreli elektronik devi Samsung, İngiltere pazarını hedefleyen kripto para cüzdanı için marka tescili almanın yolunu arıyor. Firmanın çıkaracağı yeni amiral gemisi Galaxy S10’un ise dahili kripto para soğuk cüzdana sahip olacağı söyleniyor. 

Samsung’un geliştireceği cüzdanla ilgili detaylar, markanın yaptığı marka tescili başvurusunda gizli. Görünüşe göre Samsung, yeni bir yazılım markası çıkarmak istiyor. Başvuruda değinilen geliştirmelere göre markanın bir yazılımı kripto para cüzdanı, kripto para transferi ve Blockchain ödemeleri gibi konularda hizmet verirken, bir başka yazılım ise kullanıcıların akıllı telefonlarıyla Blockchain üzerinden kripto para gönderip almalarını sağlayacak.

Samsung’un yeni çıkacak telefonu Galaxy S10 hakkında, telefonun dahili kripto para soğuk cüzdana sahip olacağı ve firmanın bunun için çalıştığı söyleniyor. Firma ise bunu yalanlıyor. Öte yandan firmanın, 10 Aralık itibariyle, Blockchain ve kripto para yazılımlarıyla ilgili üç Avrupa Birliği marka tescili başvurusu bulunuyor.

Aralık ayının başlarında Cointelegraph’ın yaptığı bir habere göre, akıllı telefon pazarının liderlerinden HTC, yeni çıkaracağı HTC Exodus 1 modelini, Brave isimli merkezi olmayan bir tarayıcıyla birlikte sunacak. Telefonun ilk gerçek Blockchain telefonu olacağı, Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere, birden fazla Blockchain sistemini destekleyeceği söyleniyor.

Blockchain teknolojisine odaklı elektronik ürünler geliştiren SIRIN Labs, geçtiğimiz ay firmanın ilk Blockchain odaklı akıllı telefonu FINNEY’i duyurmuştu. FINNEY hem Android üzerinde, hem de firmanın kendi açık kaynak işletim sistemi SIRIN OS üzerinde çalışıyor. Kripto para soğuk cüzdanı olarak kullanılabiliyor, şifrelenmiş konuşmalar yapılmasına imkan sağlıyor.

Samsung, Ekim ayında 7 nanometre boyutunda, sağladığı düşük güç tüketimi sayesinde enerji tüketimini yarı yarıya düşürebilecek bir işlem düğümü için çalışmalara başlamıştı. Bu çipin, Samsung ekipmanları kullanan Blockchain madencilerinin enerji maliyetlerini düşürmek için yardımcı olabileceği söyleniyor.