Finans platformu SDK.finance, Oracle Blockchain Platformu’nu kullanarak ödemeleri hızlandırmak ve aracıları ortadan kaldırmak için Oracle ile iş birliğine gidiyor.

Avrupa merkezli bir FinTech girişimi olan SDK.finance, bankalar ve finansal kurumlar için ödeme platformu sağlıyor. Şirket 2015 yılında Central European Stratups Awards tarafından en iyi FinTech girişimi seçilmişti. 2018 yılına gelindiğinde ise birçok büyük şirkete API kullanımını sunarak gelişimini sürdürdü.

SDK.finance yayınladığı basın bülteninde Oracle’ın platformunu kullanarak ödeme işlemlerini hızlandırmayı hedeflediklerini açıkladı. Hızın yanı sıra aracıların ortadan kalkması şirket için daha az maliyet ve daha çok güven anlamına da geliyor. Şirket yeni sistemle birlikte finansal kurumlar arasındaki aracıları ortadan kaldırmak istiyor. Bu da işlem zamanını azaltarak sınır ötesi işlemler yapmayı çok daha kolay bir hale getiriyor.

Oracle’da Blockchain Geliştirme Platformu’ndan sorumlu yönetici Frank Xiong, blockchain’in dijital ödeme işlemlerinin geleceğini değiştirme potansiyeline sahip olduğunu ve kullanıcı deneyimi, güvenlik ve hızı gibi önemli bileşenlere ciddi oranda faydası dokunabileceğini vurguluyor.