Alphabet Başkanı ve Google Kurucu Ortağı Sergey Brin, katıldığı Blockchain konferansında Google’ın bu teknolojiye olan bakış açısını değerlendirdi.

Hafta sonu Fas’ta düzenlenen bir Blockchain konferansında konuşan Google Kurucu Ortağı Sergey Brin, internet devinin Blockchain teknolojisinde ön plana çıkma şansını kaçırdığını söyledi. Google’ın çatı şirketi Alphabet Başkanı olarak görev yapan Brin, Bitfury Group’un Blockchain Zirvesi’nde Blockchain teknoloji liderleri ve araştırmacılarına katıldı.

Panelde söz alan Brin, “Dürüst olmak gerekirse, bu teknolojiye öncelik etme şansımızı çoktan kaçırdık.” dedi. Google dağıtık defter teknolojisini erken uygulama fırsatını kaçırmış olsa da, şirketin yarı gizli araştırma birimi Google X, Blockchain üzerine önemli araştırmalar yapıyor.

CNBC haberine göre, Brin’in açıklamaları şöyle devam etti: “Ben geleceği, bu türden araştırmaya değen fikirleri alıp, onları gerçek kılmak olarak görüyorum ve Google X, kesinlikle böyle bir şey.”

Brin’e Blockchain’e ve onun ürettiği kripto paralara olan merakı sorulduğunda, Blockchain hakkında etraflıca bir bilgi sahibi olmadığını, ama bundan bir süre önce oğluyla beraber bir mining kurulumu yaptıklarını belirtti.