Blockchain tabanlı temiz enerji platformu Swytch, işletmelerin yeşil enerji üretim verilerine gerçek zamanlı görünürlük sağlayacak yeni ürününü piyasaya sürdü. Platform, anonimlik ve güvenlik sağlarken, aynı zamanda sürdürülebilir politikalar oluşturmak için yapay zeka tabanlı bir ön hesaplama tekniğinden faydalanıyor.

Şirketler arasında basit ve güvenli enerji muhasebesi ihtiyacını fark eden Swytch, bu sayede enerji sektörünün karşılaştığı en acil zorluklardan birini ele almayı hedefliyor.

Enerji sektörünün önemli bir sorunlarından biri Swytch ile çözülüyor!

Kurumsal şirketlerin kullanıma hazır bir kamu Blockchain’i oluşturan Swytch, enerji şirketlerini kendi bilgilerine erişme, kontrol etme ve analiz etme konusunda yetkilendiriyor. Bu üç ana fonksiyon Blockchain sayesinde değiştirilemez, güvenli ve adem-i merkeziyetçi bir ortamda şirketlere sunulmuş olacak.

Enerji sektörünün devasa miktarda veri ürettiğini söyleyen Black & Veatch CTO’su Brad Hardin, şirketlerin bu veriyi efektif bir şekilde kullanma noktasında tökezlediğini iddia ediyor. “Swytch, bunu küresel bir veri protokolü ile ele alıyor ve ağında meydana gelen enerji üretimini doğrulamak ve izlemek için Blockchain yöntemini kullanıyor. Bu çözüm, veri merkezlerimizin ve diğer altyapı projelerinin arkasındaki kurumsal müşterilerimize çok çekici geliyor. ”

Yine Brad Hardin’in açıklamasına göre, Swytch platformu Blockchain teknolojisi ile oluşturulduğundan, veriyi dağıtık bir yaklaşımla işleyerek merkezi bir yönetimden kurtarıyor. Blockchain’in adem-i merkeziyetçi doğası, görülmemiş bir güven ve şeffaflık sağlıyor.