Kripto paralar için akıllı kart cüzdanı üreticisi Tangem, SBI Crypto Investment şirketinden 15 milyon dolar yatırım topladı.

Tangem, kripto para birimlerinin nakit olarak görülmesi ve nakit gibi kolay kullanılmasına öncülük eden bir girişim. Bu sayede blockchain varlıklarının güvenle saklanması gereken ve kripto para dolaşımının yüksek olduğu sektörlerden, bu teknolojinin yayılması için birçok yatırım çekiyor.

Tangem’in kurucu ortağı Andrey Kurennykh, sıradaki büyük hedeflerinin Blockchain’i insanların gündelik hayatına kazandırmak olduğunu belirtti. 2018 yılında, kripto para birimleri ve token’lar için çıkardıkları Tangem kartlarının, seri üretimine geçtikten sonra teknolojilerinin piyasada kendini kanıtladığını ve bu ek yatırımla beraber diğer sektörlere yönelik ürün yelpazelerini genişletebileceklerini, blockchain varlıklarının fiziksel dağıtımı fikrini benimseyen şirketlere de daha iyi destek vereceklerini ekledi.

SBI Holding yönetim kurulu başkanı ve CEO’su Yoshitaka Kitao, “Tangem donanım cüzdanı, son derece güvenilir, uygun fiyatlı ve dijital varlıkların ve blockchain’in toplum tarafından benimsenmesini teşvik etmek için önemli bir araç. Tangem’i değerlendirmek, SBI tarafından sağlanan diğer blockchain hizmetlerine olan talebin öngörülmesine yardımcı olacaktır.” şeklinde konuştu.