Kaynakları 1 milyar dolara ulaşan Tezos Vakfı, Temmuz ayında yapılan geliştirmelerin ardından, beta sürecini sonlandırma kararı aldı. Tezos sonunda tüm geliştiricilere açılıyor.

Token kaynağı 1 milyar dolara ulaşan Tezos Vakfı, beta sürecinden çıkarak operasyonlarına başlıyor. Topluluk tarafından yönetilecek olan Tezos Vakfı, böylece çok daha fazla kişiye ulaşabilecek.

Tezos, geçtiğimiz Haziran ayı sonunda yazılımın bir canlı Blockchain versiyonunu piyasaya sürmüştü. O tarihten beri XTZ token’ları alınıp satılabilir hale geldi.  Blockchain bu süreçte amaçlandığı gibi kullanılırken, Blockchain herhangi bir zaman aralığında bakım için duraklatılabilir durumdaydı.

Tezos Vakfı Temmuz ayında üçüncü parti geliştiricilere açıldı

Şebekenin durumundan hayli memnun olan Tezos Vakfı’dan Ryan Jesperson, son birkaç aydır operasyonların sorunsuz bir şekilde ilerlediğini ifade etti. Sistemin işlemesi sayesinde, Jesperson’a göre, topluluk heyecan verici teknolojiler geliştirebiliyor.

Ağ üzerinde yaşanan tek kesinti, Blockchain’in yaklaşık bir saat boyunca doğrulanmadığı Temmuz ayı ortasında yaşandı. Bu yaşanan olayın ardından sorun üzerine gidilerek bir daha aynı durum ile karşılaşılmaması sağlandı.

Tezos Vakfı ilk kez beta sürecine açıldığında, sadece kendi ağı üzerindeki işlemlere açılmıştı. Temmuz ayında yapılan düzenlemelerin ardından, ilk kez üçüncü parti geliştiricilere açıldı.

Takımın bu süreçte büyük bir çaba gösterdiğini söyleyen Jesperson, Tezos’un son durumu ve gelecekteki iş planları hakkındaki gelişmeleri, Tezos Vakfı üzerinden yazdığı bir blog ile güncelledi.