İsveç merkezli dijital pazarlama şirketi Tradeboulder yayıladığı basın bülteninde yayıncılar ve reklam verenleri birbirine bağlayacak Blockchain tabanlı bir platform geliştirdiğini açıkladı.

Merkezi olmayan bir veri depolama işlevi görecek olan dijital reklam ağı reklam verenler ve yayıncılar arasındaki etkileşimi otomatikleştirerek daha şeffaf ve güvenilir bir hale getirecek. Platformun 20 Mart 2019’da kullanıma sunulması bekleniyor. Diğer fonksiyonlar ise 2019’un ikinci yarısında tanıtılacak.

Yeni dijital reklam ağının ilk versiyonunda ürün akışları, deeplink üreticisi, destek merkezi ve rapor üreticisi gibi özellikler yer alacak. Tradedoubler bu ağın, şirketlerin daha hızlı kararlar almasına ve gelirlerini artırmasına yardımcı olacağını iddia ediyor.

Müşteriler şimdiden kendi servisilerini ya da mevcut ekosistemlerinde geliştirdikleri uygulamaları platforma entegre edebilecek. Tradedoubler ‘küresel API’larla açık platform’ anlayışının yeni ürünlerin yaratılmasına yol açacağını ve yeni bir satış ortaklığı pazarlamasına ilham vereceğine inanıyor.

Blockchain teknolojisi birçok sektörde varlığını hissettirmeye devam ediyor. Her ne kadar teknoloji, ilk olarak finans sektöründe değerlendirilse de zaman geçtikçe ve teknolojinin potansiyeli anlaşıldıkça diğer sektörlere de sıçrıyor.