Turan Sert, blokzinciri alanındaki temel kavramları bir araya getirdiği “Sorularla Blockchain” kitabının ardından bu teknolojinin finans alanındaki uygulamalarını ele alan “Sorularla DeFi – Merkeziyetsiz Finans” kitabını yayımladı.

Kitapta bügüne kadar yaptığı araştırmaları derleyen Sert, DeFi kavramını en temel noktalardan okuyucularına aktararak blokzinciri ekosisteminin daha iyi anlaşılmasına yönelik çabalarını sürdürüyor.

Turan Sert’in yeni kitabına birçok kitap mağazası ve web sitelerinden ulaşabilirsiniz.

Turan Sert kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi İşletme (BA, 1995) ve Harvard Business School (MBA, 2001) mezunu olan Turan Sert, finans ve teknoloji ağırlıklı kariyerine Arthur Andersen’da denetim ve Garanti Bankası’nda yatırım bankacılığı ile başladı.

Booz Allen New York ofisinde üç yıl süren yönetim danışmanlığı sonrası 2005 yılında Türkiye’ye döndü. Çeşitli Fiba Grubu iştiraklerinde murahhas azalık ya da yönetim kurulu üyelikleri ve 2014-16 yılları arasında Özyeğin Üniversitesi’nde CBO’luk görevinde bulundu.

Önce kuruluşundan itibaren içinde yer aldığı Girişim Fabrikası, sonrasında da 2016 yılında kurduğu teknoloji girişimi ile Türkiye’deki ekosistemin büyümesine katkı sağladı.

Blockchain Türkiye aracılığıyla 2019 yılında yayınlanan “Sorularla Blockchain” isimli bir kitabı da bulunmakta. Kitabı pdf versiyonunu ücretsiz olarak buradan indirebilirsiniz.