Bitcoin üzerine kurulu olan ödeme ağı Lightning Network en iyi zamanlarını yaşıyor. Teknoloji, son zamanlarda ağı yürüten ve ödemelerin yapılmasına izin veren 6.000 düğümü geçmekle beraber 650 Bitcoin (2.4 milyon $) kapasitesini de destekliyor.

Anonim bir kullanıcı, ağın kullanım kolaylığını göstermek için her bir kişinin cüzdanına 0,35 dolar eklediği ve ilettiği bir ağ olan The Lightning Torch’u başlattı. Bu trend, Twitter kurucu ortağı Jack Dorsey’in de ilgisini çekmeyi başardı. Bu durum, sonrasında Twitter’ın Lightning’i iş modeline dahil edeceği spekülasyonlarını da beraberinde getirdi.

Jack Dorsey’in Twitter’ın yanında, küçük işletmelere yönelik bir ödeme hizmetleri sağlayıcısı olan Square ve mobil ödemelerde uzmanlaşmış Cash adında girişimleri de var. Hem Square hem de Cash App, bitcoin alım satımını desteklerken direkt uygulama üzerinden kendi cüzdanınıza göndermenize izin vermiyor.

Lightning Network düğümlerini kuran Casa’nın CEO’su Jeremy Welch, böyle bir gerçeğin çok da uzak olmadığını belirtiyor. Twitter, Lightning ödemelerini ABD’deki işletmelere getirmek için Lightning Network’ü, Square veya Cash App ile entegre edebilir.

Welch, bazı işletmelerin Lightning Network kullanmaya başladığını ve henüz çok erken olmasına rağmen eğer Square, binlerce işletme ağına satmaya yönelik uzmanlığını ve pazarlamasını yaptıysa toplu kripto para kullanımının çok da uzak olmadığını vurguladı.