Kripto para dünyasına yönelik bir kart programı stratejisi kurgulayan Visa, bu amaçla sessiz sedasız kendi “kripto timini” kuruyor.

Visa’nın FinTech faaliyetlerine yönelik Silikon Vadisi’nde kurduğu Ar-Ge laboratuvarı yeni teknik ürün müdürünü arıyor. Visa’nın ürün grubu çatısı altında kriptodan sorumlu başkana bağlı olarak çalışacak olan bu yeni kripto timi üyesi, ürüne ilişkin yol haritasını yönetmek ve kart programı stratejisi, risk, araştırma ve mühendislik yapılanmalarındaki paydaşlarla birlikte çalışmak gibi görevler üstlenecek.

Kripto timinin kilit unsurlarından biri olacak bu yeni çalışanın, Visa Research ekibiyle yakın temasta çalışarak, FinTech şirketleri ve Visa için değer meydana getirecek yeni ürünler geliştireceğini belirten iş ilanında, “Yeni iş arkadaşımızın yeni fırsatları bulmak ve kripto para teknolojilerinin ödeme alanındaki etkisini öngörebilmek için üst düzey problem çözme becerileri ve yaratıcı kabiliyeti olmalı.” deniyor.

Visa, işe alacağı kripto uzmanı teknik yöneticiden doğal olarak kripto para ekosistemi ve mevcut oyuncular hakkında derinlemesine bilgi birikimi bekliyor. Bu bilgiler arasında onaya tabi olmayan Blockchain teknolojileri ve perakendeye yönelik mevcut ödeme çözümleri yer alıyor.