Walmart Kanada, tedarik zinciri faturalarıyla ilgili maliyetleri ve hataları azaltmak için blokzinciri teknolojisinden yararlanacak.

Walmart Kanada, tüm tedarik zinciri faturalama sürecini kolaylaştırmak için Toronto merkezli DLT Labs’ın DL Freight kurumsal blokzinciri çözümünden yararlanacak.

Blokzinciri teknolojisi, Walmart’ın gerçek zamanlı şeffaflık elde etmesini ve güvenilir gerçekleri içeren bir defteri paylaşmasını sağlayarak pahalı ve zaman alıcı kontrol ve mutabakatı ortadan kaldıracak.

Walmart Kanada şu anda yıllık 500.000 gönderisi için otomatik olarak onaylanan faturalar oluşturuyor. Perakende devi artık ek ücret hesaplamalarını otomatikleştiriyor ve harici fatura mutabakat sürecini ortadan kaldırıyor. Sonuç olarak Walmart Kanada, önceki 11 adımlı faturalama iş akışını, ihaleden fatura ödemesine kadar beş adıma düşürmüş oldu.

Perakende devi, DL Freight‘ı mevcut nakliye yönetimi ve yasal sistemlerine entegre ederek çözümü hızlı bir şekilde dağıttı. Sonuçlar, Walmart Kanada ile taşıyıcıları arasındaki fatura ihtilaflarında %97’lik bir düşüşü ve 70’ten fazla üçüncü taraf nakliye şirketleri için hızlandırılmış ödemeleri içeriyor. Şirket böylelikle verimsizlikleri otomatikleştirerek milyonlarca dolar tasarruf sağladığını söylüyor.

Lojitsik ve Tedarik Zinciri Kıdemli Başkan Yardımcısı John Bayliss konuyla ilgili olarak “DL Freight kullanımından bu yana Walmart Kanada için en büyük değişiklik, anlaşmazlıkları çözmek için manuel çalışmalardaki azalma. Uyuşmazlık çözümünün peşinden koşmanın maliyeti ve israfı, yoğun zamanlarda faturalarımızın yüzde 70’in üzerindeki ihtilaflardan DL Freight çözümüyle yüzde 2’nin altına düştü. Bu teknoloji sayesinde sistemden dışarı atılabilecek atıkların kanıtını görebiliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Migros, tedarik sürecinde blokzinciri teknolojisini kullanacak

KaynakChainStoreAge