Amerika menşeili finans servisi Western Union sonunda kripto paralar için hazır. Western Union başkanı Odilon Almeida kendisiyle yapılan bir röportajda şirketin kripto paraları kullanmaya hazırlandığını belirtti. Almeida’ya göre Western Union, varolan hizmetlerini Blockchain teknolojisiyle nasıl efektif hale getirebileceği üzerine çalışırken, kripto paraları hizmetlerine bir seçenek olarak dahil etmenin yollarını arıyor.

Western Union başkanı Almeida, kurdaki dalgalanma ve denetim gibi konularda oldukça hassas davrandıklarını, teknolojiyi kullanmaya başlamalarının bu yüzden bu kadar geciktiğini söyledi. Western Union’un şu anda herhangi bir kripto parayla uyum içinde çalışmaya hazır olduğunu belirten Almeida, hali hazırda 130 kripto para ile işlem yaptıklarını belirtti. Almeida, kripto paraların piyasa ve insanlar için zamanla iyi bir seçenek olabileceğini ve firma olarak buna şimdiden hazır olduklarını belirtti.

Western Union 2018’in Haziran ayında Ripple ile bir Blockchain denemesi yapmış, CEO Hikmet Ersek, yapılan testler boyunca işlemlerin maliyetlerinin çok yüksek olduğunu, sistemin halen çok pahalı olduğunu belirtmişti. Ripple’ın kıdemli ürün başkanı yardımcısı Asheesh Birla ise bunu test boyunca sadece 10 işlem yapılmasına bağlamış, bir ayda milyonlarca işlem yapan bir firmanın, sadece 10 işlem yaparak Ripple’dan büyük etkiler beklemesinin yanlış olduğunu söylemişti.

CCN’in haberine göre tüm bunlara rağmen Western Union başkanı Odilon Almeida Ripple’ın gelişeceğine ve sınır ötesi ödemelerde kullanılabileceği konusunda umutlu. Almeida konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ripple üzerinde halen çalışıyor ve öğrenmeye devam ediyoruz. Blockchain teknolojisinin gelişimini izliyor, işimizi bu teknolojiyle nasıl daha efektif hale getirebileceğimizi görmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.