Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren Whole Foods marketler zinciri, Winklevoss ikizlerinin çabası sonucunda, kripto varlıklar ile ödeme kabul etme kararı aldı.

Winklevoss ikizleri olarak tanınan ikiz kardeşler Cameron ve Tyler Winklevoss kripto dünyasının popüler isimleri olmaya devam ediyorlar. Daha önce Gemini projesi ile isimlerini sıkça duyduğumuz ikizler, MIT Technology Review’ın haberine göre, günlük alışverişlerimizin tammaında kripto varlıkların kullanılmasını hedefliyorlar.

İkizlerin dijital kripto para şirketi Gemini, Flexa adındaki ödeme girişimi ile bir iş birliği yaparak, Apple Pay gibi hizmetler ile ödeme yapmanıza izin veren tarayıcılara kripto paralarla ödeme alma yeteneği kazandırıyorlar.

Kullanıcılar artık Bitcoin, Bitcoin Cash, Ether ya da dolara endeksli Gemini ile ödeme yapmak için Spedn adlı bir uygulama kullanabilecekler. Bu gerçekten önemli bir gelişme.

Kripto para endüstrisi, perakende satışlarda kabul görmek için büyük çaba harcıyor. Ancak bazı denemelere rağmen kripto varlıklar ile ödeme almak düşünüldüğü kadar kolay değil. Çoğu durumda fiyat değişkenliği ve yavaş işlem sürelerine bağlı olarak bu kabul süreci tatmin edici bir noktaya ulaşamadı.

Flexa iş yeleri ile blokchain tabanlı kripto varlıklar arasında bir köprü görevi görecek ve kendi ağını kullanarak ödemeleri gerçek zamanlı olarak gerçekleştirecek. Tüccarlar ödemeyi kripto para birimi veya dolar olarak almayı seçebilecwk. İkizler’e göre, böyle bir ödemenin maliyeti kredi kartı ağlarını kullanmaktan daha ucuz olacak.

Öte yandan proje ile alakalı iş yerlerinin tümü yorum yapmayı reddetmiş ve projeye aşina olan bir kişi de “deneysel” olduğunu belirtmiş.