Kripto para ticaretinin yeni gözdesi yapay zeka destekli analitik araçları ve çözümler oldu.

Finans alanında yapay zekanın kullanımının yeni bir trend olduğunu söylemek güç. Geleneksel algoritmalar uzun zamandır Wall Street salonlarına hükmediyor. Buna karşın, yapay zeka teknolojisinin günümüzde geldiği konum, özellikle kripto para piyasalarında müdahaleleri doğru yönetmesi gereken al satçılar için devrim niteliğinde bir yol ortaya çıkarabilir. Hash Core’da yer alan makalede, yapay zekanın kripto ticarette kullanımı dört ana başlık altında toplanıyor:

Aktif analizler

Kaynakların gelecekteki değerini tahmin etmek için en iyi stratejilerden biri de yapay zeka destekli tahminler oluşturmaktır. Kripto kaynaklarını analiz etmek ve kripto para borsalarındaki fiyatlara ilişkin tahminleri daha isabetli yapabilmek için yapay zeka ile çalışan araçları Augur ve NeuroBot gibi pek çok platformda bulmak mümkün.

Belirli bir kripto para biriminin yapay zekayla değerlendirilmesi, olası bir yatırımın etkinliğinin hesabı için de fayda sağlayacaktır.

Alım satımda otomasyon

İnsan unsuruna ihtiyacı ortadan kaldırma potansiyeli oyunun kurallarını değiştiren yapay zeka, siparişi işleme almadan önce olası tehlikeleri belirlemek için de fayda sağlıyor. Yapay zeka tabanlı Çinli kripto para pazarı Bibox, her gün 50 bini aşkın aktif alım satımcıyla iş yapıyor. Yapay zeka sayesinde kullanıcılar, pazar tahminleri ve analizleri için özel araçlar kullanabiliyor.

Topluluk okuma

Veriyi kullanarak, sektör genelinde yatırımcıların görüşlerini ve açıklamalarını baz alarak psikolojik bir tablo ortaya çıkaran NapoleonX gibi algoritma tabanlı kripto varlık yönetimi girişimleri şimdiden yükseliyor.

Yapılan araştırmalar, kripto para ekosisteminin, farklı finansal verilerden ziyade anlık “ruh hali” ve duygular tarafından yönlendirildiğini kanıtlıyor. Yapay zekanın desteğiyle yapılabilecek duyarlılık analizi, sektör için oyun değiştirici olabilir.

Yapay zeka sunucuları

Makine öğrenimi ve yapay zeka sunucuları, birçok bilgiyi işleyebilen inanılmaz derecede hızlı bilgisayarlardan oluşuyor. Çalıştıkları yazılıma bağlı olarak, bu sunucular yapay zeka alanında herhangi bir görevi gerçekleştirebiliyor.

Makalenin tamamını okumak için tıklayın.