Yeni bir araştırmaya göre, itibarlı kripto para yatırımcılarının çoğu ve bireysel yatırımcıların yaklaşık dörtte üçü, ellerindeki kripto para miktarını önümüzdeki 12 ay içerisinde artırmayı planlıyor.

Geçtiğimiz Temmuz ayında menkul kıymetler alım-satım platformu SharesPost tarafından yapılan araştırma, 2490 bireysel yatırımcı ile 528 prestijli yatırımcıdan alınan bilgiler ışığında hazırlandı. Bu yatırımcılar kripto paraların genel geçer hale gelmeleri için halen erken olduğu düşünüyor olsalar da, yeni nesil varlık olarak kabul edilen kripto paraların her geçen daha fazla değerlendiğini ifade ediyorlar.

Yatırımcılar 2019 yılında kripto paraların değer kazanacağını tahmin ediyor

Ankete katılan iki grup, kripto paraların 2025 yılında yaygın olarak benimsenmesini bekliyor ama 2018 başında aynı soruya verdikleri cevap 2020 yılı olmuştu. Katılımcılar, eğitim ve ticari altyapıların eksikliğinin Blockchain önündeki en büyük engel olduğunu savunuyor.

Özellikle itibarlı yatırımcıların genelinde önümüzdeki 12 ay için kripto paraların değerlerinin artacağı görüşü hakim. Bununla birlikte, yüzde 59’luk kesim önümüzdeki yıl ellerindeki yatırımı artırmayı planlıyor. Ankete katılanların yüzde 57’si ise 2019’un Temmuz ayında kripto paraların değer kazanacağını düşünüyor.

Tüketici sınıfının en çok tercih ettiği kripto paralar arasında her zaman olduğu gibi Bitcoin (BTC) başı çekiyor. Onu Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) izliyor. İtibarlı yatırımcılar ise genel olarak  Ethereum’a yönelmiş durumdalar. Onların diğer tercih ettiği kripto paralar arasında, Bitcoin ve Ripple (XRP) bulunuyor.