Ripple tarafından düzenlenen konferansa katılan ABD Eski Başkanı Bill Clinton, Blockchain hakkındaki görüşlerini aktardı.

ABD Eski Başkanı Bill Clinton da Blockchain’i yorumlayanlar arasına katıldı. Ripple’ın 1 Ekim’de San Fransisco’daki yıllık Swell Konferansı’na katılan Clinton, Blockchain teknolojisinin olasılık ve potansiyelinin şaşırtıcı derecede yüksek olduğunu ifade etti.

1996 – 2001 yılları arasındaki ikinci başkanlık döneminde ekonomi danışmanlığını yürüten Gene Sperling ile birlikte sahne alan Clinton, dış politika, kültürel değişim, bankacılık sistemi, Blockchain ve kripto para birimlerine dair görüşlerini aktardı. Blockchain gibi çarpıcı değişimlere yol açabilecek teknolojilerin potansiyelini kabul ettiğini belirten Clinton, bununla birlikte kripto paraların suç dünyasıyla ilişkisine dikkat edilmesi gerektiğini de ifade etti.

Coin Telegraph’ın haberine göre 2016’da Washington DC’deki bir konferansta girişimci Matthew Roszak’ın kendisine Bitcoin hediye etmesiyle bu alanda bir ilki yaşadığını ifade eden Clinton’ın konuşması siyasetçilerin seçim yarışında kripto para bağışı alıp almamaları konusunu da gündeme getirdi.

Yayınlanan habere göre kripto para borsası Coinbase, kendi siyasi eylem komitesini (PAC) oluşturmuş, kısa bir süre önce ise ABD merkezli Blockchain ve kripto varlık şirketleri, Washington’da sektörü temsil eden ilk lobicilik grubu Blockchain Association’ı kurmuştu.