Avustralya hükümeti yaklaşık 100 bin dolarlık fon içeren ulusal blockchain stratejisi ve yol haritasını açıkladı.

Sanayi, Bilim ve Teknoloji Bakanı Karen Andrews ve Ticaret, Turizm ve Yatırım Bakanı Simon Birmingham tarafından birlikte açıklanan yol haritası, Avustralya’yı blockchain teknolojisinde küresel bir lider haline getirmeyi amaçlıyor.

Açıklanan strateji, “düzenlemeler, yetenek ve kapasite gelişimi, inovasyon, yatırım ve uluslararası rekabet edebilirlik, işbirliği” gibi konuları kapsayacak.

Sanayi, Bilim ve Teknoloji Bakanı Karen Andrews, Avustralya’nın blockchain teknolojisinin sunduğu fırsatları değerlendirmesi gerektiğini söylüyor: “Ulusal strateji, hükümetin ve endüstrinin blockchain’in uzun vadeli gelişimini ve kullanımlarını nasıl geliştirebileceğini araştırmamız konusunda bize yol gösterecek. Stratejimizi daha iyi hale getirmek için sektörden ve akademik dünyadan Blockchain uzmanlarıyla yakından çalışıyoruz.

Ticaret, Turizm ve Yatırım Bakanı Simon Birmingham, Avustralya’nın blockchain teknolojisi geliştirmekteki gücünün ülkeye zaten tarım, FinTech, kaynaklar ve hizmetler dahil olmak üzere çok çeşitli sektörlerde rekabet avantajı kazandırdığını vurguluyor.