Blockchain Collective isimli kurum tarafından geliştirilen Blockchain eğitimleri resmi olarak onaylandı. Böylece mezunlar uluslararası pazarda “Blockchain Uzmanı” olarak tanınabilecek.

Gelişmiş Uygulamalı Blockchain Diploması isimli eğitim programı, Avustralya Yetenek Kalite Otoritesi (ASQA) tarafından resmen onay aldı. Blockchain Collective isimli kurum tarafından geliştirilip sunulan eğitim programında ikisi seçmeli ders olmak üzere toplam sekiz modül bulunuyor.

CCN’in haberine göre iş dünyası profesyonelleri için eğitici Blockchain eğitimleri sağlayan bir enstitü olan Blockchain Collective, öğrencilere hem yeni hem de geleneksel şirketlerde Blockchain’i uygulama konusunda bilgi ve deneyim sağlayan kurslar sunuyor.

Resmi onayı almakla birlikte Blockchain Collective ülkede bu alanda eğitim veren tek kurum değil. Şubat ayında Melbourne merkezli RMIT Üniversitesi de ülkenin ilk Blockchain eğitimlerini duyurmuştu. RMIT’nin kursu o dönem herkese açık olarak başlatılmamıştı ve 1500 Avustralya Doları gibi bir ücrete sahipti.

Yine şirket çalışanlarına yönelik olarak PwC de ülkede dağıtık defter kullanımına yönelik uzmanlığı artırmak için benzer bir eğitime başlamıştı.

Dünyanın o bölgesindeki Blockchain hareketliliği diğer ülkelerde de kendini gösteriyor. Son olarak Japonya’nın önde gelen üniversitelerinden Tokyo Üniversitesi de bir Blockchain kursu planladığını duyurmuştu.