Blockchain Türkiye Platformu, bugüne kadar platforma katılan 30 üyesinin temsilcilerini bir araya getirerek, gerçekleştirdiği çalışmalar ve yol haritası hakkında bilgiler verdi. Ayrıca BCTR Çalışma Grupları için ilk yuvarlak masa toplantıları da gerçekleştirildi.

Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) ve Bankalararası Kart Merkezi’nin (BKM) 8 Haziran’da kullanıma sunduğu Blockchain Türkiye Platformu (BCTR) aradan geçen zamanda, 24 Platin ve altı Altın olmak üzere toplam 30 üyeye ulaştı. Her biri Türkiye’nin önde gelen ve uluslararası etki gücüne sahip kurumsal üyeleriyle Blockchain Türkiye Platformu, Yürütme Kurulu’nun belirleyerek temel Çalışma Gruplarını oluşturdu. 2018 yılı sonuna kadar etkinlik takvimini de netleştiren BCTR, 5 Ekim 2018 günü gerçekleştirdiği ve sadece üyelerinin temsilcilerine açık özel toplantı ile gerçekleştirilen çalışmalar ve gelecek dönem planları hakkında bilgilendirme yaptı.

TBV Genel Sekreteri Çağdaş Ergin’in karşılama konuşması ile başlayan etkinlikte, BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko, Blockchain teknolojisi ile nasıl tanıştıklarını ve bu BCTR’nin kuruluşuna kadar geçen dönemde kazandıkları deneyimleri katılımcılara aktardı.

BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko

Canko’dan sonra söz alan Deloitte Türkiye Direktörlerinden Alper Günaydın, BCTR platformunun yönetişim yapısının nasıl kurgulandığını anlattı. Daha sonra BCTR Direktörlerinden Berk Kocaman ve Özge Çelik BCTR’nin bugüne dek gerçekleştirdiği etkinlikler ve gelecek dönemdeki yol haritası hakkında bilgi verdi.

BCTR 1. Üyeler Komitesi Toplantısı, çalışma gruplarının oluşturulması ve çalışma grubu katılımcılarının gerçekleştirdiği yuvarlak masa toplantısı akabinde sona erdi.

BCTR, 12 Ekim Cuma günü gerçekleştireceği basın toplantısı ile Yürütme Kurulu Üyelerini açıklayacak, ardından gerçekleştirilecek “Blockchain Türkiye Lansman Buluşması” etkinliği ile küresel Blockchain ekosisteminin önemli isimlerinden Oliver Bussmann ve Burak Yetişkin özel birer sunum yapacak.