KOBİ’lere yönelik Blockchain bazlı ödeme ve para transferi hizmeti sunan Veem, Goldman Sachs liderliğindeki yatırımcı grubundan 25 milyon dolarlık fon topladı.

Uluslararası para transferinde kullanılan SWIFT platformunun yavaş ve nispeten yüksek maliyetli olmasına karşılık Blockchain bazlı ödeme ve para transferi hizmeti sunan Veem yeni yatırım turunda yüksek miktarda fon toplamayı başardı.

Goldman Sachs liderliğindeki bir yatırımcı grubundan 25 milyon ABD Doları değerinde fon toplayan şirket, bu tutarı global pazarda daha aktif bir büyüme için kullanacak. Goldman Sachs dışında GV (eski adıyla Google Ventures), Silicon Valley Bank, Extol Capital, Trend Forward Capital, Kleiner Perkins ve Pantera Capital’in dahil olduğu bu yatırım, şirketin 2017’de aldığı yatırımla hemen hemen aynı tutarda bulunuyor.

2014 yılında kurulan Veem, Mart 2017’de 26 milyon dolar değerinde bir yatırım turunu başarıyla tamamlamıştı. Şirket, kurulduğu günden bu yana hızlı bir gelişim göstermiş durumda. Anlaşmayla ilgili yapılan resmi açıklamaya göre şirketin sunduğu hizmet 96 ülkede 80 binden fazla küçük işletme tarafından tercih edilmiş durumda.