Türkiye’de finansal teknolojiler (FinTech) alanında faaliyet gösteren kurumlardan oluşan ekosistemin resmedildiği Türkiye FinTech Haritası’nın yeni sürümünde, Blockchain Türkiye Platformu’na yer verdi.

Zengin bir FinTech ekosistemine sahip olan Türkiye’de farklı başlıklar altında çalışmalarını sürdüren şirketleri listeleyen Türkiye FinTech Haritası 4.92 sürüme güncellendi. startups.watch ve FinTechStartups.co tarafından Bankalararası Kart Merkezi (BKM) ve farklı kaynaklardan derlenen veriler ışığında hazırlanan Türkiye FinTech Haritası’nda Blockchain Türkiye Platformu, “İçerik Merkezi” başlığı altında kendine yer buldu.

Haritanın bir önceki büyük güncellemesi olan v4.0 için startups.watch kurucusu Serkan Ünsal: “Tüm ekosistemi ele alan haritayı sıfırdan tekrar tasarladık. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz en büyük güncelleme ve yenileme oldu. İlk haritadan bu yana gerçekleşen tüm değişiklikleri ele alarak sürüm numarasını 4.0 olarak belirledik” demişti.

Türkiye FinTech Haritası, Ödeme, Bankacılık, Finansman, Kurumsal Finans, InsurTech, Kitle Fonlama, Kişisel Finans Yönetimi, Varlık Yönetimi, Yatırım, Kripto Ekonomi ve Büyük Veri gibi ana başlıklar altında faaliyet gösteren Türkiye çıkışlı şirketleri kapsamlı bir görselde bir araya getiriyor.

Görsele tıklayarak haritayı indirebilirsiniz: