En büyük kripto para borsalarından Binance’ın Ar-Ge birimi Binance Labs, Blockchain ve kripto para girişimlerine erken aşama destek sağlayacak kuluçka merkezini duyurdu.

Binance Labs tarafından hayata geçirilen kuluçka merkezinde henüz ilk aşamalarda bulunan Blockchain ve kripto para girişimlerine on haftalık bir program sağlanacak. Bu programa katılan sekiz ile on arası Blockchain girişimi, Binance Labs’in San Francisco’daki ofisinde ürün ya da servislerini geliştirirken mentorluk desteği alacak.

Dahası, Binance Labs her katılımcıya 500 bin dolarlık tohum yatırımı yapmaya hazır olduğunu açıkladı. Karşılığında beklenen ise yüzde 10 hisse olarak belirlendi. Gelecek vadeden girişimlerin yenilikçi fikirleri pazara daha hızlı sunmalarına destek olmak istediklerini belirten Binance Labs, ayrıca kripto para teknolojileri hem de girişimcilik ekosistemi alanında mentorluk desteği sağlayacak.

Blockchain ve kripto para üzerine çözüm geliştiren startup’lara destek amacıyla bir milyar dolar fon oluşturduğunu dile getiren Binance, geçtiğimiz ay ise Malta Borsası (Malta Stock Exchange) tarafından düzenlenen FinTech Hızlandırıcı Programına destek olacağını açıklamıştı. MSX FinTech Accelerator adını taşıyan program, başta kripto para olmak üzere FinTech’in çeşitli alanlarında çalışan girişimlere destek oluyor ve mentorluk sağlıyor.