Blockcircus Blockchain Hackathon’u, Yapı Kredi ana sponsorluğunda 29 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Kolektif House’da düzenleniyor.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de Bitcoin ve diğer kripto paraların gördüğü ilgi, bu ekonominin altında yatan teknolojiye, yani Blockchain’e kaymaya başladı. Bunun önemli bir göstergesi olarak, Blockchain üzerine çalışan girişimler ve bu alanda gerçekleştirilen etkinliklerde hızlı bir artış görülüyor.

Blockchain alanında önemli çalışmalara imza atan Kemal Apaydın liderliğinde organize edilen Blockcircus da bu etkinliklerden biri. Üç gün sürecek bir hackathon formatında düzenlenen etkinlikte, Blockchain’e ilgili yazılımcı ve tasarımcılar ekosisteminin kanaat önderi olarak kabul edilen eğitmen ve mentorlarla buluşarak dağıtık defter teknolojilerini esas alan ürün ve servisler geliştirebilecek. Yarışma formatında düzenlenen hackathon’u kazanan ilk üç ekibe nakit ödülün yanı sıra sponsorlardan özel ödüller de takdim edilecek.

Ücretsiz olarak düzenlenen etkinliğin ama amaçlarından biri de, Blockchain’in Bitcoin’den bağımsız ve çok daha devrimsel bir teknoloji olduğu konusunda farkındalık yaratabilmek. Etkinliğin Türkiye için önemini anlatan Kemal Apaydın, “Blockchain; Bitcoin’den çok daha fazlası, bu işin teknoloji tarafında dünya genelinde çok ciddi yatırımlar yapılıyor. Türkiye olarak bu treni kaçırmamalıyız.” diyor.

Blockchain Hackathon Blockcircus hakkında daha fazla bilgi almak ve başvuru yapmak için tıklayın.