Kurumsal blockchain girişimi Bloq, duyurduğu BloqCloud gibi yeni servislerle birlikte kurumların blockchain ağlarına daha kolay ulaşmasına yardımcı olacak.

TheBlock’un haberine göre birçok şirketin çeşitli blockchain çözümleriyle ilişki içerisinde olduğu şu dönemlerde Chicago merkezli girişim Bloq, blockchain teknolojisinin daha geniş çapta benimsenmesini sağlamak için blockchain altyapısı ve işletmeler arasındaki aracı olmak istiyor.

Bulut tabanlı bir blockchain hizmeti olan BloqCloud’u duyuran firma, geliştiricilerin farklı blockchain ağlarına kolay bir şekilde ulaşmasına imkan tanıyor. Kurumsal müşteriler BloqCloud üzerinden blockchain node’larını çalıştırabiliyor ve çeşitli bloklardan gelen işlem verilerini sorgulayabiliyorlar. Bloq COO’su Hadley Stern’e göre amaç işlemlerin daha az maliyetle ve kolay bir şekilde bu alan girmelerini sağlamak.

Stern konuyla ilgili olarak: “Blockchain ürünleri hala geliştiriliyor daha da önemlisi, bu ürünlerin altında geliştirilmekte olan protokoller hala gözümüzün önünde oluşuyor. BloqCloud’un şu an blockchain’i geliştirmek, işletmeler tarafından benimsenmesini sağlamak ve hızlandırmak için gerekli olduğunu düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Stern ayrıca, blockchain teknolojisini benimsemek isteyen şirketlerin çoklu zincir özelliğine erişiminin olmasının gerekli olduğunu da sözlerine ekliyor.

BloqCloud platformu başlangıçta BTC, BCH ve ETH blockchainlerini destekleyecek. İlerleyen dönemlerde ise buna yenilerinin eklenmesi bekleniyor.