Singapur’da devlet destekli Blockchain hızlandırıcısı Tribe’ın kurumsal ortakları arasına BMW Group Asia, Intel ve Nielsen de katıldı.

Tribe Accelerator tarafından geçtiğimiz hafta yapılan duyuruda, üç büyük şirketin de kendi alanlarında sahip oldukları bilgi birikimi ve uzmanlığı Tribe programına katılan girişimlerle paylaşacağı belirtildi. Bu sayede Singapur’da Endüstri 4.0’a tümüyle hazır, yeni oyunculara kucak açan bir ekosistem kurulması hedefleniyor.

İş ortaklığı kapsamında BMW Group Asia, Blockchain’in ana akım pazarı hedeflerken nasıl kullanılacağına ilişkin uzman kursları ve mentor oturumları düzenleyecek. Konuyla ilgili BMW Group Asia Asya Pasifik Bölgesi Başkanı Carsten Sapia, “Programa katılan her bir girişime kendi kavram kanıtlama çalışmalarını geliştirme süreçlerinde destek olmayı ve bir sonraki aşamaya ulaşmalarını ümit ediyoruz.” diye konuştu.

Intel Corporation girişimlere işletmeye ve teknik uzmanlığa yönelik mentorluk verecek. Nielsen ise tüm paydaşların güvenli, kontrollü bir çevrede yeni teknolojileri test edip, kendi çözümlerini hızlandırabilecekleri bir sandbox ortamı sağlayacak.

CoinDesk haberine göre topluluk olarak ilerleyebilmek için deneysel çalışmalar yapacak cesarete ihtiyaç olduğunu vurgulayan Tribe Accelerator Yönetici Ortağı Ryan Chew, “Blockchain teknolojisinin sağladığı faydalar herkesçe görüldüğünde, ana akımın bu trendi takip etmeye başlayacağından hiç kuşkumuz yok.” sözlerini kullandı.

Singapur’da devlet destekli olarak faaliyetlerini sürdüren hızlandırıcı programı Tribe, geçtiğimiz ay da Ethereum geliştirme stüdyosu ConsenSys ile iş birliği yaparak, ülkedeki Blockchain ekosistemini geliştirme yolunda önemli bir adım atmıştı.