Blockchain Research Institute başkanı, yayımladığı Blockchain ve kripto para raporuyla, düzenleyicileri net çizgiler çekmeye davet ederken, bu açıklığın sağlanması için düzeltilmesi gereken sorunların altını çizdi.

Küresel bir Blockchain düşünce kuruluşu olan Blockchain Research Institute’ün (BRI) Kurucu Ortağı ve Başkanı Don Tapscott, kripto paralar ve Blockchain’in geleceği hakkında önemli bir rapor yayımladı. Raporda, düzenleyici kurumlara netlik çağrısı yapılırken, kripto paraların düzenlenmesine dair Mayıs ayında yapılmış olan müzakerelere de yer verildi.

Düzenleyeci sorunları dört ana başlık altında toplandı

Rapor genelinde düzenleyici kurumlardan Blockchain ve kripto paralar konusunda daha açık ve net olmalarını beklenirken, bu kurumların dört büyük sorununa değinildi. Bu dört ana sorun, düzenleyicilerin net olmaktan uzak oluşu, eski tüzükler, hem düzenleyiciler hem de diğer hissedarlar arasındaki iletişim eksikliği ve bu iletişim eksikliğinin finansal hizmet sağlayıcıları ve Blockchain girişimcilerine yansıyor oluşu şekilde sıralandı.

Müzakere sürecinde yetmişe yakın katılımcının çoğunluğunun Kanada’dan geldiği düşünüldüğünde, raporda net bir Kanada eğilimine dikkat çekiliyor. Raporda yer alan diğer öneriler arasında, eylem komiteleri oluşturmak, bu teknolojilere ilgi duyanları teşvik etmek ve farklı kripto para türleri arasında daha net ayrımlar oluşturmak yer alıyor.

BRI’ın Blockchain teknolojisinin topluma etkisi konusunda sürdürdüğü araştırmalar Microsoft, IBM, Kanada Bankası ve Salesforce gibi önde gelen şirketler ve devlet kurumları tarafından destek görüyor.