Çin’in Yuzhong bölgesinde, blockchain teknolojisi gıda ve ilaç kalite güvencesinin denetimini güçlendirmek ve ürün yaşam döngüsünün daha iyi izlenebilirliği ve sahteciliğe karşı önlemlerin alınması için kullanılacak.

Çin Komünist Partisi’nin, Halkın Günlüğü isimli yayında duyurduğuna göre Çin’de hayata geçirilecek olan proje ile gıda ve ilaç kalite güvencesi Blockchain ile takip edilecek. Projeyi geliştirecek olan PrimeNumber Chain Technology CEO’su Deng Ke, sistemin yalnızca hükümetin düzenleyici önlemlerini iyileştirmeye yardımcı olmakla kalmayacağını aynı zamanda denetimi de güçlendireceğini belirtiyor. Proje bu kapsamda işletmeler için kayıtların ve süreçlerin izlenebilir olmasını sağlarken bu veriler üzerinde Çin merkezi yönetiminin sorgulama yapmasına izin verecek.

Cointelegraph’ın haberine göre, Çin Siber Güvenlik Yönetimi ülkede faaliyet gösteren blockchain firmaları için yeni düzenlemeler getirmişti. Bu çerçevede geliştirilen blockchain uygulmalarındaki kayıtlara devlet kurumlarının erişiminin de sağlanması gerekiyor.