Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong açık bir finansal sistem kurmak istiyor.

Şirketin yol haritası açıkladığı bir konuşmada Coinbase’in blockchain teknolojisinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasında öncü bir rol oynamaya devam edeceğini söyledi. Armstrong bu vizyon çerçevesinde 100 milyon ya da daha fazla insanın kripto para birimleri kullanmaya başlamasını istiyor.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong yaptığı konuşmasında: “Aslında bu yasayı değiştirebiliriz, biliyorsunuz, bu eğriyi bükebilir ve inşa edeceğimiz şeyle tüm dünyanın ekonomik özgürlüğünü maddi olarak değiştirebiliriz. Coinbase’in vizyonu, önümüzdeki on yıl boyunca dünyadaki her insan ve iş için daha fazla ekonomik özgürlük yaratmak.” ifadelerini kullandı.

Bu amaç doğrultusunda Coinbase, inkübatör programı Coinbase Ventures ile sektördeki girişimcilere yatırım yapmaya devam edecek. Aynı zamanda giriş engellerini azaltmaya ve insanların kripto para kazanma yöntemlerini genişletmeye yönelik bir ürün paketi de sunacak.

Firması şimdiden 50 veya 60 girişime yatırım yapmış olsa dahi Armstrong, güvenlik tokenları ve sektörü ileriye götürecek ilk döviz teklifleri gibi yeni yatırım stratejileri olduğunu belirtti.

Armstrong, küresel finansal sistemini yeniden şekillendirmek isteyen Bay Area’daki tek teknoloji uzmanı değil. Facebook’un da son zamanlarda Libra ile benzer bir amaç güttüğü biliniyor. Nitekim Armstrong 16 dakikalık konuşmasında Facebook’un kripto para birimi Libra’dan bahsetmedi.