Bir sosyal medya platformu olarak kurulup medya ve teknoloji şirketine evrilen Facebook’un artık bir Blockchain Direktörü var.

Facebook hakkında dolaşan söylentilerden biri şirketin Blockchain’den nasıl faydalanacağını keşfetmek için çalışmalara başlayacağıydı. Bu söylentiler artık gerçek oldu ve şirketin Mühendislik Direktörü olarak görev yapan Evan Cheng’in artık Blockchain Direktörü unvanını aldığı açıklandı.

TechCrunch’ta yayınlanan ve daha sonra Facebook yönetimi tarafından da onaylanan bu değişiklik şirketin bu teknolojiyi temel alarak mevcut servislerini güçlendirmesi ve yeni servisler geliştirmesi anlamına geliyor.

Üç yıl önce Facebook’a katılan ve önceki 10 yıl boyunca Apple’da görev alan Cheng’in Zilliqa ve ChainLink dahil olmak üzere bir dizi Blockchain girişim ya da projesine danışmanlık yaptığı da belirtiliyor.

Konuyla ilgili yapılan yorumlar bunun sadece bir Blockchain’i keşfetme değişimi olmadığını gösteriyor. Bununla birlikte şirkette Blockchain ile ilgilenen isimlerin Cheng ve Messenger’ın başındaki isim olan David Marcus’la sınırlı olmadığı belirtiliyor. Instagram’ın eski ürün sorumlusu Kevin Weil de bu ikiliye katılarak Facebook’un Blockchain kullanımına yön verecek isimler olarak sıralanıyor.