Medya devi Forbes, içerik yayıncılığını Civil’in dağıtık defter tabanlı platformu üzerinden gerçekleştirmek için hazırlıklara başladı.

Günlük haber portali ve iki haftada bir yayımlanan basılı dergisiyle iş dünyasına özel yayıncılık yapan Forbes, Civil ile yaptığı iş birliği çerçevesinde platformunda bulunan mevcut içeriği Blockchain üzerinde arşivleyecek. Bununla birlikte Forbes ve Blockchain girişimi Civil, Coin Desk haberine göre okurlarla etkileşimi artırmak için yeni yöntemleri birlikte test edecekler.

Hedef kitleye daha etkin biçimde erişebilmek için durmaksızın yeni yollar denemeler ve uygulamalar yaptıklarını ifade eden Forbes Ürün ve Teknoloji Birimi Kıdemli Başkan Vekili Salah Zalatimo, gazetecilik dünyasının nasıl ilerleyeceği konusunda da çalıştıklarını kaydetti ve ekledi: “Forbes ve Civil gazetecilik misyonuna tümüyle inanıyor. İş birliğimizle birlikte okurlara içeriğimizi sunarken eşsiz bir şeffaflık sağlayabiliriz. Ayrıca zaman içinde yazarlarımızın erişimini artırıp, yeni gelir kanalları oluşturma becerisine de kavuşacağız.”

Forbes sahip olduğu bazı makalelerin meta verisini Blockchain platformuna yükleyerek önümüzdeki yıl ilk testleri başlatacak. Basına verilen bilgiye göre bu özellik her iki şirket için de başarılı olursa, Forbes tüm makale meta verisini Civil’in platformundan yayımlayacak.

Forbes yazarları ve editörleri, içerik yönetim sistemine (CMS) entegre edilmiş Blockchain yayıncılık araçlarını görebilecek ve bu da, bir yazarın kimliğini ve bir parça içindeki kaynaklar hakkında bazı bilgileri içeren bu tür veriyi şirket platformuna eklenmesini kolaylaştıracak.