Premier Lig ekibi Arsenal’dan sonra Alman Borussia Dortmund ve İspanyol devi Real Madrid de blockchain tabanlı dijital koleksiyon platformu Fantastec SWAP ile iş birliğine gitti.

İlk olarak İngiliz futbol klubü Arsenal’in blockchain tabanlı bu platform sayesinde taraftarlarına dijital koleksiyonlar için özel içerler sunduğunu duyurmuştuk. Zamanla dünyanın farklı yerlerindeki büyük futbol kulüpleri de bu hizmete geçmeye başladı.

Hizmeti sunan Fantastec SWAP, blockchain tabanlı bir dijital koleksiyon uygulaması. Kulüpler bu uygulama üzerinden taraftarlarına oyuncu imzaları, özel video içerikleri gibi çeşitli dijital koleksiyonlar sunabilecek. Kullanıcılar ise blockchain tabanlı bu uygulama sayesinde ellerindeki bu dijital koleksiyonları diğer taraftarlarla güvenli bir şekilde takas edebilecekler.

Fantastec’in ürün geliştiricisi Simon Woolard, Fastastec adına oldukça iddialı olduklarını söylüyor. Spor dünyasına ve onun taraftar topluluklarına dair net bir vizyonları olduğunu söyleyen Woolard, gelecek yıllarda kullandıkları blockchain tabanlı bu teknolojiyle çok da geniş kitlelere hitap edebileceklerinin altını çiziyor.