Küresel Blockchain İşletme Konseyi (GBBC) yenilikçi blockchain çalışmalarına dikkat çekmek için Blockchain Eğitim Girişimi’ni başlattı.

GBBC bu girişimiyle blockchain teknolojisinin ve birçok uygulamalarının dünya çapındaki akademik kuruluşlar tarafından daha iyi anlaşılmasını ve yayılmasını amaçlıyor.

Bu girişiminin bir parçası olarak GBBC, yenilikçi organizasyonlar tarafından üretilecek olan ayrıntılı teknik raporlar ve çalışmaların ön plana çıkacağı özetleri sağlayacak.

GBBC’nin üzerinde çalışacağı ilk rapor MIT’nin Dijital Para Birimi (DCI) girişimi olacak. Çalışma, dijital para birimlerinin ve blokchain teknolojisinin geliştirilmesini kapsayacak. Ayrıca ilk sayıdaki konular arasında elektrikli mikro ızgaralar, dijital fiat para birimleri, Lightning ağı, düzenleyiciler ve günceli varlık kayıtları gibi başlıklar da bulunuyor.

GBBC blockchain teknolojisinin eğitim dünyasında geliştirilmesi ve yaygınlaşması için diğer akademik kurumlarla da görüşme halinde. Konsey, sektörde blockchain teknolojisine yönelik seslerini daha fazla duyurarak iş dünyasındaki liderleri ve düzenleyicileri blockchain teknolojisinin potansiyelini anlamaları için eğitmek istiyor.