Hibrit Blockchain geliştirme platformu Orbs, Güney Koreli uygulama yapımcısı Kakao’nun desteğiyle bütçesini 15 milyon dolara çıkardı. Fonlama süreci tamamlanan Orbs, bundan sonraki süreçte araştırmalarına derinlik verirken aynı zamanda ana teknolojisini geliştirmeye devam edecek.

Kakao temsilcileri yatırım kollarının sürece dahil oluşuyla ilgili yaptıkları açıklamada, Orbs gibi yenilikçi girişimler için her zaman desteğe hazır olduklarını belirtti.

Orbs kendini global ve ölçümlenebilir bir açık Blockchain geliştirme platformu olarak tanımlıyor. Merkezi olmayan temel katman likiditesine sahip uygulamalarda ikinci bir katman olarak kullanılıyor. Girişim bugüne kadar Ether ve Bitcoin cinsinden aldığı yatırımlarla toplam 15,4 milyon doların üzerinde fon topladı.

Coindesk’in haberine göre fonlama süreci tamamlanan Orbs, bundan sonrası için araştırmalarına derinlik verirken, aynı zamanda ana teknolojisini geliştirmeye de devam edecek. Orbs başkan ve kurucu ortağı Daniel Peled konuyla ilgili yaptığı açıklamada:

“Araştırma ve geliştirme faaliyetleri için çok fazla fon kullanılıyor. Öte yandan altyapı etrafında toplanan ekosistemin büyümesini sağlamak çok önemli. Test ürünümüz yayında, insanlar API’lerimizi ve yayınladığımız testnet versiyonunu kullanabilir.” diye konuştu.

Sistemin 2019’un Nisan ayında resmi olarak başlatılması bekleniyor.

Orbs’un blog haberlerine göre, yapılan yatırım Kakao’nun Blockchain konusuna odaklanmış yan kuruluşu Ground X ile olan ortaklığın bir uzantısı. Her iki firma da Blockchain uygulamaları ve ar-ge faaliyetleri yürütüyor.

Geçtiğimiz yıl boyunca fonlama süreci devam eden Orbs, Ocak ayından beri kötü durumda olan piyasalardan etkilenmemek için kripto paralarını nakite çeviriyor. Daniel Peled konuyla konuyla ilgili olarak:

“Yapılan bağışlar için büyük bir sorumluluk hissediyoruz. Bu yüzden bağışların büyük bir bölümünü nakite çevirdik, çalışanların maaşlarını nakit olarak ödedik. Sanırım yaptığımız en iyi şeylerden birisi de bu oldu.” diye konuştu.

Peled’e göre Orbs, şu an sahip olduğu miktar ile ek bir yatırıma gerek duymadan 7 yıl daha idare edebilecek.