Hindistan merkezli Infibeam şirketi ve blockchain girişimi Primechain Technologies, önemli bir ortaklığa giderek küresel ticaretler için sınır ötesi blockchain faturalama platformu geliştirildi.

Bazı malların, hizmetlerin, sermayelerin uluslararası sınırlar çapında değiş tokuşunu içeren küresel ticaret hızla gelişmeye devam ediyor. Hal böyle olunca küresel ticaret finansmanının uluslararası ticaretin benzersiz risklerine, döviz kurlarındaki dalgalanmalara, ödeme yapılmamasına, siyasi istikrarsızlığa ve kredibiliteye karşı korunmasına ihtiyaç duyuluyor.

Infibeam ve Primechain Technologies şirketleri de bu alanda artan ihtiyaca karşı bir çözüm geliştirmek için iş birliğine gitti. Araştırma şirketlerine göre iki şirket değeri yaklaşık 12 trilyon dolara ulaşan bir pazara göz dikmiş durumda.

Infibeam şirketinin genel müdürü Vishal Metha konuya yönelik: “Infibeam gelecek FinTech çözümlerine yatırım yapmaya devam ederken geleneksel finans sektörünün dijitalleşmesi özellikle küresel ticaret sektöründe daha güvenli finansal teknoloji platformları için fırsat doğuruyor. Primechain Technologies ortaklığımızla birlikte 12 trilyon dolar değerindeki bir pazarı hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.