Financial Times’ın haberine göre ekonomi dünyasının iki devi ortak bir kripto para birimi üzerinde çalışıyor.

Learning Coin adı verilen bu yarı-kripto para birimi, adından da anlaşılacağı üzere IMF ve Dünya Bankası’nın blockchain teknolojisini öğrenmek, daha iyi anlamak ve uygulama alanlarını araştırmak için başlattığı bir girişim.

Sadece IMF ve Dünya Bankası arasında kullanılacak olan bu kripto para birimi, gerçek bir kripto para gibi olmayacak ve herhangi bir parasal değeri bulunmayacak. IMF bu kripto varlığının çalışanlarını blockchain, akıllı sözleşmeler ve şeffaflık gibi konularda daha derin bilgi sahibi yapacağına inanıyor.

Leaning Coin için kullanım senaryoları oluşturmayı hedefleyen IMF ve Dünya Bankası, test aşaması boyunca çalışanlarının önerdikleri fikirleri kripto para birimi ile ödüllendirecekler. Bu kripto para birimlerinin ise daha sonra bir çeşit ödül mekanizması oturtularak kullandırılması bekleniyor.

Blockchain teknolojisinin gelecekte kritik bir rol oynayacağını düşünen iki finans devi. Yeni kripto para birimi Learning Coin ile birlikte bu teknolojiyi daha iyi anlayarak gerçek dünyadaki kullanım alanlarını öğrenmek ve gelecekteki uygulamalara katkıda bulunmak istiyor.