Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından her çeyrekte yayımlanan Finans ve Kalkınma (Finance & Development) dergisi, Haziran 2018 sayısında “dijital bir dünyada para birimlerinin geleceğini” kapak yaptı.

Bankaların geçirdiği dijital dönüşüm ve yeni nesil tüketici alışkanlıkları, IMF’in yayımladığı derginin son sayısının odağında yer aldı. Finans ve Kalkınma adını taşıyan çeyrek dönemli derginin Haziran 2018 sayısında, paranın dönüşümü kapak konusu olarak işleniyor.

“Nakit kullanımının düşüşü ne durdurulabilir ne de geri alınabilir” diyen kapak konusunun yanı sıra, dergide dijital devrimin uzun ve kısa vadeli etkileri ele alınıyor. Kripto varlıkların merkez bankaları tarafından basılan paraya duyulan ihtiyacı bir gün ortadan kaldırabileceğini anlatan “Dijital Çağda Para Politikaları” başlıklı dosya konusu da derginin öne çıkan yazıları arasında.

Blockchain, RegTech ve FinTech alanındaki pek çok güncel konuya değinen derginin online kopyasını buraya tıklayarak ücretsiz olarak okuyabilirsiniz.